Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб: 12:00–18:00

0
Мій кошик

Термобілизна

Термобілизна, види і критерії вибору

Термобілизна - це функціональна білизна, призначена для терморегуляції за допомогою здатності зберігати тепло і відводити воду з поверхні шкіри людини. Саме від присутності цих властивостей і їх співвідношення і залежить тип термобілизни і його призначення. Якісна термобілизна іноді по своїм термоізоляційним властивостям еквівалентна двом-трьом шарам звичайного одягу. При цьому вона має невелику вагу, об’єм і максимально комфортна при використанні.

Особливості термобілизни

Сучасна термобілизна значно відрізняється від тої, яку колись одягали наші бабусі і дідусі під одяг, для того, щоб утеплитися. В першу чергу, моделі, призначені для збереження тепла, справляються з цим завданням куди краще і при цьому вони набагато комфортніші у використанні за рахунок менших об’ємів, меншої ваги і вдосконаленої технології крою та пошиття. До того ж сучасна термобілизна, виводячи зайву вологу з поверхні шкіри при активних навантаженнях, сприяє значно більш тривалому збереженню тепла. А все тому, що волога в нижніх шарах нашого одягу різко знижує її термоізоляційні властивості. Такі властивості термобілизна набуває за рахунок використання різних матеріалів, їх поєднання і методів обробки тканин.

Для виготовлення термобілизни використовують:

 • натуральні волокна (шерсть, бавовна, шовк);

 • синтетичні волокна (термолайт, поліамід, поліколон, поліестер, еластан або спандекс, поліамід).

Найчастіше синтетичний шар використовується саме для вологовивідної функції, хоча деякі типи плетіння синтетичних волокон також прекрасно утримують тепло. У той же час натуральні складові відповідають більше за терморегуляцію.

Залежно від того, в яких умовах використовується термобілизна, залежать властивості термобілизни і її склад. Відповідно і діляться види термобілизни на групи.

Види термобілизни

Більшість виробників ділить термобілизна на види залежно від:

 1. Функціональних особливостей (виконуваної ним роботи).

 2. Типу матеріалів.

 3. Рівня рухової активності.

 4. Призначення.

Основною класифікацією все ж при виборі термобілизни для дорослих вважається за функціоналом. Види термобілизни за функціональними особливостями:

 • вологовивідна (покликане максимально швидко виводити вологу з поверхні шкіри при цьому сама термобілизна залишається сухою, зберігаючи комфорт і теплоізоляційні властивості протягом декількох годин поспіль) - підходить для занять активними видами спорту, частіше в теплу пору року, і завжди виконана виключно з синтетичних матеріалів;

 • теплозберігаюча (покликана зберігати тепло максимально довго при нестачі фізичної активності в суворих кліматичних умовах) - виконується з тканин пористого плетіння, які здатні утримувати в собі значні прошарки повітря, за рахунок чого і мають термоізоляційні властивості. Найчастіше виконуються з натуральних волокон, можливо з невеликим додаванням синтетичних для більшої довговічності білизни;

 • комбінована (покликана поєднувати відразу дві функції в собі: зберігати тепло і відводити вологу, через що і виробляється найчастіше 2-шаровою або навіть 3-шаровою з комбінацією синтетичних і натуральних матеріалів).

Види термобілизни по типу тканин:

 • з натуральних матеріалів (шерсть, бавовна) - найбільш комфортні в носінні і підходять для щоденного використання;

 • з синтетичних матеріалів - можуть зігрівати або відводити вологу, тому підходять для активної діяльності;

 • комбіновані - за аналогією з попередньою класифікацією, можуть виконувати відразу кілька функцій і в той же час поєднують комфорт і довговічність термобілизни.

Види термобілизни за рівнем рухової активності:

 • для низької рухової активності (довге перебування без активного руху, наприклад: рибалка, неспішні прогулянки);

 • для середньої рухової активності (повсякденна носка);

 • для високої рухової активності (в першу чергу, необхідно відводити вологу, іноді зберігати тепло).

Види термобілизни по призначенню:

 • для прохолодної погоди;

 • для холодної погоди;

 • для для дуже холодних погодних умов, можливо навіть екстремальних.

Також можливі варіанти спеціальної термобілизни для певних видів спорту зі своїми особливостями, наприклад, для лижників виробляється білизна, яка максимально відводить вологу, при цьому утеплена в паховій області.

Критерії вибору термобілизни

При виборі термобілизни для себе в першу чергу зверніть увагу на те, де і в яких умовах ви будете нею користуватися і наскільки активно ви будете частіш за все рухатися. Також не зайвою буде увага до якості термобілизни, тому що від неї залежить і комфорт носіння і довговічність. Для цього врахуйте нюанси:

 • якість швів (вони повинні бути зовнішніми і плоскими);

 • якість манжетів і резинок на талії (бажано, щоб були широкими і м'якими, щоб прилягали до тіла, але не передавлювали кровотік);

 • вибирати білизну потрібно за розміром, щоб не висіла на тілі при цьому не заважала рухатись;

 • термобілизна не повинна викликати подразнень, свербіння або дискомфорту;

 • не повинна розтягуватися, линяти або фарбуватися при пранні.

Термобілизна - це чудовий винахід людства, який в суворих умовах може навіть врятувати життя. Але і вона має свої недоліки, наприклад, вона не універсальна і на різну погоду, для різних видів діяльності потрібно підбирати окрему модель. Тому підходьте до вибору вдумливо і грунтовно.

Вдалих покупок і приємного перебування в якісній термобілизні!

Сортування:
Вгору