Шерсть використовувалася в одязі протягом тисячоліть: від первісної людини, який спочатку одягався в вовняні шкури диких овець, через цивілізацію Вавилонії, де люди почали відокремлювати вовняних овець від продовольчих, через римські часи і до історії наших днів. До кінця вісімнадцятого століття промислова революція почала рух, яка родила цілу текстильну промисловість.

Вівці мериносової породи (породи тонкорунних овець мерино) почали свій розвиток в Іспанії і були високо оцінені за їх тонку шерсть. У 1797 році перші вівці мерино, виведені зі знаменитих королівських мериносових стад Іспанії, були ввезені до Австралії. Хоча ці вівці вже мали тонке волокно, подальше селекційне розведення австралійськими фермерами незабаром привело до справжнього австралійському мерино з його ще більш тонкою шерстю.

Австралійські овечки породи мерино зіграли і продовжують грати важливу роль в міжнародній текстильній галузі. Володіючи високою еластичністю, шерсть мериносів переважно використовувалася в утилітарному одязі, особливо у військовій формі і робочому одязі. Через десятиліття після Першої світової війни, коли Коко Шанель винайшла нові правила моди і виготовила сукню з тонкої вовняної тканини, шерсть завжди стала використовуватися в моді.

Кінець Другої світової війни ознаменував нову модну революцію під назвою «Новий погляд». Запущений Крістіаном Діором стиль використовував надмірну кількість вовняної тканини в дизайнах як реакцію проти дефіцитів і брак військових років.

У 1954 році молодий дизайнер Ів Сен Лоран виграв перший і третій призи в категорії одягу Міжнародного конкурсу Wool Secretariat в Парижі, а молодий Карл Лагерфельд зайняв перше місце в категорії пальто. Суддівська група, до якої увійшли Хуберт де Гівінчі (Hubert de Givenchy) і П'єр Бальмейн (Pierre Balmain), взяли до уваги їх відповідні досягнення в дизайні моди. Так була створена історія моди ...

Протягом багатьох років класичні і популярні погляди вигравали від якостей вовни Merino. Мериносова шерсть має позачасову привабливість, застосовуючись для пошиття і маленького чорного плаття з V-подібною вирізкою, і тонких індивідуальних костюмів ... Сьогодні дизайнери і вовняні майстра по всьому світу продовжують працювати разом з кращими виробниками текстилю для виробництва якісного вовняного одягу Merino, використовуючи природні її переваги для споживача.

Мериносова шерсть

Австралійські фермери добилися великих успіхів у виробництві мериносової вовни за останні двісті років, і сьогодні вони по праву пишаються своєю перевагою. Значну кількість сільських і регіональних громад, як і раніше підтримують цю промисловість, в якій працюють понад 50 000 австралійських фермерів. Більшість ферм і раніше є сімейними, що володіють унікальними навичками і особливим почуттям гордості, що передаються від покоління до покоління.

Австралія має саму передову в світі галузь вовни. Жодна інша країна не має такої ефективної і розвиненої системи маркетингу вовни. Навчений персонал готує чисту білу мериносову шерсть для світових переробників; а до кожного тюку вовни, що йде на експорт, прикріплюються об'єктивні результати лабораторних випробувань, що свідчать про її якість.

Термобілизна Norveg виготовлена з вовни тонкорунних овець породи Меріно. Товщина шерстинок з яких виготовляється дана термобілизна тонше за людську волосину в 4 рази. Саме тому при носінні воно не колется, а навпаки, дуже м'яке і приємне до тіла. До того ж, термобілизна з вовни мериносів потрібно прати набагато рідше, так як воно практично не вбирає неприємні запахи і піт. Доглядати за такою білизною зовсім не складно, прочитавши статтю Догляд за термобілизною, у вас не виникне питань і складнощів з догляду. Ще одним плюсом такого зимового натільного одягу є те що шерсть здатна всмоктати до 30% вологи від своєї маси і ви не будете відчувати що ваша термобілизна намокла.